TRADYCJA
JAKOŚĆ
RZETELNOŚĆ
PONADCZASOWOŚĆ

TECHNOLOGIA

PREPRESS

Studio Prepress drukarni Poligrafia Janusz Nowak to przede wszystkim zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem wspierany przez nowoczesną technologię firmy Heidelberg.
Proces przygotowania materiałów do druku jest niezmiernie istotny, dlatego przywiązujemy do niego szczególną uwagę. Dla zapewnienia wysokiej jakości naszych usług wdrożyliśmy system do zarządzania produkcją „Prinect” firmy HEIDELBERG. System pozwala efektywnie zarządzać procesami produkcyjnymi w drukarni od wpłynięcia zamówienia po finalny produkt. Prinect umożliwia automatyzację, integrację i optymalizację wszystkich procesów produkcyjnych, co prowadzi do jeszcze szybszej realizacji zleceń.

Workflow Prinect Prepress to przede wszystkim:
 • Remote Access / Prinect Portal – dostarczanie oraz akceptacja materiałów poprzez witrynę internetową
 • Preflight raport – szczegółowy raport jakości dostarczonych plików generowany automatycznie przez system. (w przeciągu kilkunastu minut od umieszczenia materiałów)
 • Certyfikowany proof – wykonany na życzenie klienta z certyfikatem zgodności z normą ISO 12647-2
 • Naświetlarki CTP – dwie niezależne linie naświetlania płyt oparte na naświetlarkach HEIDELBERG Suprasetter 105 oraz Suprasetter 106.

PRESS

Drukujemy na maszynach Heidelberg od formatu B3 po B1. posiadamy jednostki 4, 5 i 10 kolorowe łącznie dysponujemy 22 agregatami w tym dwa lakiery dyspersyjne.
Maszyny wyposażone są w nowoczesne systemy pomiaru i korygowania parametrów zadruku AXIS CONTROL II oraz INPRESS CONTROL II, co pozwala kontrolować proces w czasie rzeczywistym. Procesy nadzorowane są zgodnie z normą ISO 12647.

Do waszej dyspozycji stoją:

 • Heidelberg XL 105-10p6
 • Heidelberg XL 105-8
 • Heidelberg XL 106-5+LX3 LE UV
 • Heidelberg SX 102-2p

Nasz  park maszynowy daje Państwu potencjał zadruku na poziomie 100000000 arkuszy B1 rocznie.
Lubimy sprawdzać się w trudnych warunkach.

POSTPRESS

Szybki koniec jest równie ważny jak początek!
 • KOLBUS KM 600 – linia do oprawy bezszwowej z możliwością klejenia PUR  – wydajność do 7000 egz /h
 • KOLBUS DA 270 – maszyna do produkcji okładek dla oprawy złożonej – wydajność do 3600 egz /h
 • Muller Martini Diamant MC 60 – linia do zawieszania oprawy złożonej – wydajność do 3600 egz /h
 • Muller Martini Colibri – linia do przygotowania bloku do oprawy złożonej – wydajność do 3600 egz /h
 • Muller Martini Primer C130 – linia do oprawy zeszytowej – wydajność do 13000 egz/h
 • Muller martini VENTURA MC 200- niciarka automatyczna z wydajnością do 12000 cylki / h
 • Muller martini VENTURA MC 160- niciarka automatyczna z wydajnością do 9600 cylki / h
 • Hunkeler VEA 520 KS – Maszyna do przyklejania wyklejki – wydajność do 6600 egz / h
 • 5 x MBO z możliwością wykonania do 8 łamów równoległych, oraz 12 poprzecznych, wyposażone w systemy klejące HHS
 • 4 x Heidelberg Stahlfolderw tym trzy w pełni automatyczne

SPECYFIKACJA TECHNOLOGICZNA

Pragniemy przedstawić Państwu szczegółową specyfikację przygotowania materiałów cyfrowych do druku wraz z normami jakościowymi obowiązującymi w Drukarni Poligrafia Janusz Nowak. Proces przygotowania materiałów do druku jest niezmiernie istotny. Przywiązujemy do niego szczególną uwagę. Posiadamy nowoczesny, w pełni automatyczny system firmy HEIDELBERG do przetwarzania danych cyfrowych oraz zarządzania kolorem. System ten znacznie przyczynił się do podwyższenia efektywności przebiegu procesów produkcyjnych w dziale prepress i press. By móc w pełni wykorzystać możliwości systemu, a tym samym przyspieszyć proces realizacji zleceń zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z poniższą specyfikacją. Znajomość tego procesu pozwoli zarówno Państwu jak i pracownikom działu prepress na szybką i bezproblemową realizacją powierzonych nam zleceń.

Pobierz

PRINECT PORTAL

Prinect Portal to nowoczasne narzędzie do zarządzania i kontroli nad zleceniem od strony klienta. Zleceniodawca ma możliwość przesłania materiałów w dogodnym dla siebie czasie. Może je akceptować z dowolnego miejsca. Istnieje możliwość dodawania współpracowników tylko dla określonego zlecenia z podziałem na role np. osoba przesyłająca materiały, osoba akceptująca materiały, osoba zarządzająca zleceniem. Każda z nich widzi tylko wymagany uprawnieniami kawałek całości zlecenia. Uprawnienia można łączyć ze sobą. Dla przykładu łączymy funkcje przesyłania i akceptowania materiałów przeznaczonych do druku dla jednej bądź kilku osób. Do tego możemy określić ramy czasowe kiedy dany pracownik ma mieć dostęp do zlecenia. To tylko niektóre z funkcjonalności Prnect Portalu ilustrujące jego elastyczność i duże możliwości.

Zaloguj